thriller

Zatmění

Zatmění je konverzační thriller s nádechem cynické komedie. Příběh je situován do pozdního odpoledne listopadového dne a blížící se neúplně zatmění měsíce přivolává pokleslé úmysly. Netradiční Netradiční postavení Slunce a Luny dává vzniknout neobvyklému jevu, krvavému měsíci. 

Krvavý měsíc. Krev. Zatmění.

Parafráze zatemněné mysli a eskalace tak banální situace, jakou dopravní nehoda může být. 

Je to již dlouhý měsíc, co okresem otřáslo zmizení ženy. Beze stop. Osiřelý manžel ztrácí bez své milované chuť do života, den za dnem se s alkoholem slévá v jeden. V ten samý čas jako opouští místní nálevnu a podnapilý nasedá do svého vozidla, se na druhé straně malebného městečka Jonášov prochází mladík oblečen jako obyvatel vilové čtvrti, kterou právě prochází. Blíží se ke staršímu, na ulici zaparkovanému, mercedesu, vytahuje planžetu, otevírá auto, startuje a odjíždí.

Město Jonášov protíná okresní silnice, ale ani jeden z těchto dvou mužů se nehodlá pouštět do rizika jízdy v provozu. Oba míří k zapadlé asfaltové cestě, která skrz les vede mimo okres. Na této cestě, kterou ročně projede ne víc aut, než je znamení zvěrokruhu, se setkávají vozidla opilce a zloděje. Oba v závěsu nervózně projíždí silnicí, když jim průjezd zahradí z lesa vyjíždějící SUV, na což ani jedno vozidlo nedokáže reagovat. 

Na mýtině v lese u staré hajného chaty a krmelce klečí na zemi postarší muž a úpěnlivě pracuje. Pracuje, aby už neměl bolest hlavy. Pracuje, aby už neměl starosti. Jakmile svojí práci dokončí, vstane a prohlíží si svoje dílo. Vzdychne, předkloní se a ze země zvedne bezvládné tělo a položí ho do kufru přistaveného SUV. Zavírá kufr, nastupuje do auta, startuje a odjíždí z lesa.

Ozve se rána. 

Rána. Krev. Zatmění.

Trojice v sobě zaklíněných vozidel zcela zablokovala nevyužívanou komunikaci. Z aut se pomalu soukají tři muži, trochu zmatení, trochu zděšení. Ze zjevných příčin nikoho ani nenapadne k nehodě volat policii. 

Tři muži rozpumpují na hraně zimy mrazivé drama, které ukáže světu tu nejchladnější možnou tvář.

Informace

Délka
80 minut
Datum premiéry
2. 3. 2023
odkazy
Trailer

Ozve se rána. Rána. Krev. Zatmění.

Hlavní partner

Hlavní mediální partner

Mediální partneři

Distributor

z natáčení

nahlédněte s námi za oponu natáčení celého filmu!